Meksika Olimpiyat Şampiyonu Oldu !

2012 Londra Olimpiyat Futbol Finali

2012 Londra Olimpiyatları futbol finalinde Brezilya ile Meksika, Wembley’de mücadele etti.

Mücadeleye Meksika çok hızlı ve etkili ataklarla başladı. Maçın ilk dakikasında Rafael‘in sağ kanatta kaybettiği top sonrası atağa kalkan Peralta, ceza sahasına girmeden soldan köşeye çektiği sert şutla takımına golü kazandırdı. Erken dakikalarda gelen golle morali bozulan Brezilya, bunun sonucunda rakibine pozisyon vermeye devam etti.

14. dakikada Neymar‘ın kestiği ortada Thiago Silva‘nın kafasıyla Brezilyalılar adına ilk tehlikeyi yarattı. Meksika ise yıldız ismi golü de atan Peralta’nın etkili oyunuyla yakaladığı kontra ataklardan birinde, Brezilya‘nın umutlarını söndürdü. 32. Brezilyada oyuna giren isim transferin gözde isimlerinden Porto’lu Hulk oldu.

İkinci yarıyla birlikte Brezilya ataklarını sıklaştırdı. Özellikle Damiao, Neymar ve Hulk‘la tesirli olan Sambacılar, golü bir türlü bulamadı. 64. dakikada Meksikalı Fabian‘ın yarım röveşatası direkte patladı. 72. dakikada kullanılan köşe vuruşu sonrasında gene Fabian kafayı vurdu ama top üstten auta gitti.

Dakika 75’de ise Fabian‘ın sağ kanattan bir serbest vuruş kullandı, kafayı vuran Peralta, takımı adına ikinci kez golü attı. Mücadelenin son anlarında Hulk şık bir golle skoru 2-1’e getirsede bu gol maçı çevirmeye yeterli olmadı.

2012 Londra Olimpiyatlarında Altın madalyaya ulaşan takım Meksika oldu.

Spor Haberleri kategorisine gönderildi Etiketler: , , , , , , , , , ,