Scholes..

Patrick Vieira : “37 yaşındaki bir oyuncuyu geri çağırmak bir zayıflık göstergesidir, çaresizliktir”

Sir Alex Ferguson : “Britanya’nın son 20 yılındaki en iyi orta saha oyuncusunu oynatmak çaresizlikse, bunu kabul ederim. Ama eğer çaresizlikten bahsedeceksek, oyuna girmeyi reddeden, menajerlerinin ‘bir daha asla oynamayacak’ dediği ve 5 ay Arjantin’de tatil yapan birini geçen gün oynattılar. Acaba bu çaresizlik anlamına gelir mi?”

Patrick Vieira ve Sir Alex arasındaki polemiğin galibi bana göre Sir Alex’ti. Bugün Blackburn deplasmanında alınan galibiyetten sonra şampiyonluk neredeyse United’ın oldu. Kesin konuşmak için erken belki ama önümüzdeki fikstür ve form durumları pek çok şeyi anlatıyor bize.

United kış döneminde zorlanıyordu ve açıkçası orta saha rotasyonunun daralmasından çok, sorun lider eksiğiydi. Rio Ferdinand, Vidic, Rooney, Evra ya da Giggs. Hepsi büyük oyuncular ama liderlik açısından Scholes’un farklı meziyetleri var. Oyunu yönlendirmesi, direksiyonun başında olması ve takıma hükmetmesi pek çok defekti kapattı burası kesin ama saha dışında ve özellikle soyunma odasında bu takıma büyük bir güç verdiği kesin. Onun varlığı United’a 20. şampiyonluğu getirmek üzere.

Lig hariç bütün kulvarlarda başarısızlığa uğrayan Mancini puan farkı 8 olursa iş biter demişti, 5 oldu. Man City’nin form durumu böyle devam ederse Etihad’daki City-United maçı formaliteye dönüşür. Man City böyle devam etmez, toplarlar diyebilmemiz için hiçbir olumlu gösterge yok.

İster ipler deyin, ister başka bir şey. Herşey Sir Alex’in ellerinde. Zora düştüğünde prensini, “Ginger Prince”ı geri çağırdı ve takım bir anda performansını zirveye çıkardı. Geceleri daha rahat uyuyan kişi Mancini değil artık, Sir Alex Ferguson.

britishgum.com

Bloglar'dan kategorisine gönderildi Etiketler: , , , ,