Maçın Seyrini Değiştiren İsim; Selçuk İnan

Sezona müthiş başladığını söyleyemem, takıma uyum dönemi ve takımın da sezon başındaki inişli çıkışlı grafiği sonrasında pek meydanda yoktu ama Galatasaray’ın çıkış yakaladığı, galibiyet serisi yaptığı dönemde de gol ve asistleriyle fazlasıyla ön plana çıktı. Selçuk İnan aslında tam bir görev adamıdır, kreatif etkiden uzak ama futbol aklı anlamında üst düzey bir futbolcu.

İstatistik mini etek gibidir ama istatistiğin yanında bizim de gördüğümüz üzere kariyerinin en güzel dönemini yaşıyor. Şöyle birşey var ama, bu sezon ilk defa bir maçın seyrine bu kadar etki ettiğini gördüm. Aslında kötü başladığı bir maç oldu ve bu da hücumdaki organizasyonsuzluğun bir diğer nedeniydi. Melo’nun da oyundan alınması ve risk hamleleri sonucunda da üzerindeki yük bir o kadar arttı. Engin Baytar orta sahada göbeğe geçti ve daha önce de denenmiş bir durumdu bu ama kötü oynadığınız bir maçta alınan büyük bir risk oldu. Selçuk İnan işte bu dakikadan sonra ortaya çıktı ve bütün sorumluluğu üzerine alarak, 3-2’lik galibiyetteki en büyük pay sahibiydi.

Melo’ya yaptığı asistin kalitesini zaten tartışmam ama son goldeki çabası ve futbol aklı gerçekten birşeyleri bizlere gösteriyor. Maçın bütün seyrini değiştirdi ve galibiyeti getiren isim oldu. 8 gol 11 asist gibi bir rakam da var tabii, bir de buna Melo’nun 8 golünü de ekleyelim. Başarının anahtarı bu ve son sezonları düşündüğümüzde orta sahanın geldiği bu nokta da inanılmaz.

sportifcumleler.blogspot.com

Bloglar'dan kategorisine gönderildi Etiketler: , , , ,