Arjantin :1 Brezilya: 3

Maradona’nın üstün yeteneklerine saygı duymamıza rağmen, ukalalığına karşı antipatikliğimiz olduğu gerçek. Maç öncesi de gayet ukala açıklamalar yapmıştı ki kazın ayağının hiçte öyle olmadığını gördük arjantin adına. Tabir yerindeyse Brezilya maç boyunca oyunu domine etti. Bir galatasaray taraftarı olarak da benim için, Brezilya hücum hattının Kaka ve Elano’dan oluştuğunu görmek gururumu inanılmaz okşadı, ama amigo yazar olmamamızdan mütevellit şunu söyleyebilirimki Elano’nun duran toplar dışında pek bir esprisini göremedik sahada. Şunu da rahatlıka söyleyebilirimki duran toplardaki harikulade yeteneğine rağmen Riijkard’ın takımında bu performansıyla ilk 11 sahaya çıkamaz Elano. Bu olumsuz görüşlerime Elano’nun M.City’de ki performanslarını göz önüne alarak zamanla işlerin düzelebileceğini söyleyip olumlu bir hava katabilirim.

Ama Lincoln vs Elano kıyaslamalarına gidecek olanlara Elano’nun Lincoln gibi topla cambaz hareketleri yapan bir brezilyalı olmadığını, topu ayağına alıp iki kişiyi pazara yollayıp üçüncününde bacak arasından topu geçirmeyeceğini şimdiden söyleyelim. Buna karşılık Elano daha istikrarlı, oyun zekası daha yüksek bir adamdır buda böyle biline. Galatasaray’a duran top organizasyonlarından çok gol ve maç kazandıracak potansiyele sahip. Alex’in durarak oyunu bazı Fenerbahçeli kesim tarafından nasıl olumsuz karşılanıp yaptığı iyi işler yabana atılıyorsa, Elano için’de aynı şeyler geçerli olacaktır.

Arjantin-Brezilya mücadelesinden çok Elano’dan bahsettik, maç dışı konuşmaya devam edelim, Brezilya milli takımının kadrosunda özellikle de Arjantin’e karşı yapılan önemli bir mücadelede sahaya çıkan ilk 11’de Türkiye liginden iki oyuncu görmek ve izlemek inanılmaz keyifli. Yıllarca afrika hadi en iyi haliyle romanya milli takımında yer alan ligimizin yabancılarını izledikten sonra tadından yenmiyor bu hadise.

Futbol Yorum kategorisine gönderildi