Roma, Baptista’da sona yaklaşıyor

Roma’nın bu yaz döneminde golcü aradığını, sağır sultan bile duydu. İtalyan kulübü şu ana kadar Mutu, Iaquinta, Pavluchenko ve Baptista gibi yıldızlarla ilgilendi.

Mutu reddedince Baptista

Sarı kırmızılıların hedefindeki ilk isim Fiorentina’nın Rumen golcüsü Mutu’ydu. Bu konuda önemli girişimlerde bulunan Roma, Golcü futbolcunun kariyerinin sonuna kadar Mor Menekşeler’de kalmak istediğini açıklamasıyla bu transferden sonuç çıkaramayacağını anladı.

15 milyon € iddiası

Mutu ile ilgili transfer girişimlerine nokta koyan, başkent ekibi hemen Real Madrid’den ayrılacağına kesin gözüyle bakılan Julio Baptista’ya yöneldi. Bernd Schuster tarafından gelecek yılki kadrosunda düşünülmeyen golcü oyuncu için Roma’nın 15 milyon € tutarında bir teklifte bulunduğu söylentileri basında yer almıştı.

Her an imza gelebilir

İtalya’dan gelen son haberlere göre, transferin bitmesi an meselesi. Roma’nın Real Madrid ile bonserviste hemen hemen anlaştığı, aradaki ufak pürüzlerin giderilmeyi çalışıldığı belirtiliyor. Bu pürüzlerin giderilmesi halinde Brezilyalı’yla masaya oturulup anlaşma imzalanacağı söyleniyor.

kaynak: goal.com

Spor Haberleri kategorisine gönderildi Etiketler: , , , , , , , , , , , , , , , ,