Güiza İstanbul’a ayak bastı


Fenerbahçe’nin Mallorca’dan transfer ettiği 27 yaşındaki İspanyol santrfor Daniel Gonzalez Güiza, bugün saat 16.45’te Atatürk Havalimanı’na indi.

Uçaktan iner inmez boynuna Fenerbahçe atkısı asılan ve çiçeklerle karşılanan Güiza, ilk açıklamalarını da canlı yayında FB TV’ye yaptı. Güiza, “Umarım burada da goller atarım ve burada da başarıya ulaşırım. Fenerbahçe’den teklif alınca oldukça mutlu oldum. Buraya gelmek istiyordum. Buraya gelmekten mutluluk duydum. Roberto Carlos’la konuştum ve beni ikna etti. Fenerbahçe’nin ve Türkiye’nin çok iyi olduğunu söyledi. Fenerbahçe taraftarının 90 dakika boyunca hiç durmadıklarını ve takımları için ölebileceklerini biliyorum” diye konuştu. Yarın sağlık kontrolünden geçip, resmi imzayı attıktan sonra Fenerbahçe’nin Avusturya kampına katılacağını bildiren Güiza, Aragones ve Fenerbahçe’deki diğer oyunculardan da olumlu cümlelerle bahsetti. Güiza, “Luis Aragones çok önemli, oyuncularını sevip onlara saygı gösteren, çok iyi bir teknik direktör. Onunla çalışmaktan mutlu olacağım. Fenerbahçe’de çok büyük oyuncular var. Bir an önce onların yanına katılmak, onlardan bir şeyler öğrenmek ve onlarla birlikte oynamak istiyorum” dedi. Güiza’nın gelişi nedeniyle Atatürk Havalimanı’nda büyük bir izdiham yaşandı. Güiza’yı adeta bir medya ordusu takip etti.

Taraftarların ve medyanın yoğun ilgisi nedeniyle havalimanında güçlükle çıkabilen Güiza, daha sonra geceyi geçireceği otele gitti. Yarın, sabah saatlerinde sağlık kontrolünden geçecek olan Güiza, 11.30’da düzenlenecek imza töreninin ardından Fenerbahçe’nin hazırlık kampına katılmak için Avusturya’ya uçacak.

kaynak: goal.com

Spor Haberleri kategorisine gönderildi Etiketler: , , , , , , ,